A KTV egy újonnan nyílt könyvesbolt kapcsán látogatott el ismét a Rózsadombra. A riport azonban nem csak a könyvekről szól. A Vadászkürt söröző közelsége okán a riport furcsa párhuzamba állítja a könyvvásárlásra és az alkoholfogyasztásra költött összegeket. (A téma felvetése nem volt alaptalan, a 80-as években valóban komoly társadalmi problémává emelkedett az alkoholizmus.) 1988-ban egyébként a Rózsadombon leginkább a "könnyű olvasmányok", a krimik, és a gyermekeknek szóló mesekönyvek mentek. A riport megállapítja, hogy miközben a keresete töredékéből vásárolt könyvet, a fizetése egytizedét szeszes italokra költötte ekkoriban a magyar.
"Az alkoholizmus elleni küzdelem elősegíthető azzal is, ha a társadalmi környezet kulturális igényeket kelt, és ezeket ki is elégíti, különben fennáll a veszély, hogy a társasági szórakozás egyetlen célja a lerészegedés, az ivászat lesz" - szól a summás összegzése annak a tapasztalatnak, mely szerint az unatkozó, cél nélküli ember iszik.
A könyvesbolt sajnos - mint az a korabeli sajtó tudósításaiból kiderül - csődbe ment, a helyét pedig alighanem a szomszédos söröző vette birtokba.
A pécsi "Rózsadombról" írják
Az ősszel megnyílt könyvesbolt tavaszi bezárását ketten is szóvá tették: Bölönyi Józsefné a Csatlós utcából és Szabó Józsefné a Hajas Imre utca 14-ből. A szerény forgalmat, ami valószínűleg a bolt megszűnéséhez vezetett, mindketten összekapcsolják a környék rendkívül elhanyagolt állapotával, mert ilyen körülmények között az embereknek nincs kedvük sétálgatni, körülnézni. Szóvá teszik azt is, hogy a sokadik kereskedelmi egység működik, illetve nyílik meg ezen a területen, holott nagyobb szükség lenne az orvosi rendelőre, a gyógyszertárra.
(Dunántúli Napló - 1988. július 7. - részlet)
A KTV riportjában jóízűen sörözgető kertvárosiak, és egy szomorkodó könyvesboltos furcsa elegye. A riporter: Szűcs Imre.
Jó estét Kertváros! (Kertvárosi Közösségi Televízió - 1988.02.15.)