Nevezték annak idején kínai-negyednek is, a szakzsargonban pedig a lebilincselő "Siklósi városrész, 7-es szerkezeti egység" nevet kapta a köznyelvben - a drága OTP-lakásokra utalás miatt - egyszerűen csak Rózsadombként ismert városrész. A Közösségi Televízió és a korabeli sajtó is sokat foglalkozott a város legdélebbi és legújabb lakótelepével.
Gondokból pedig volt elég. Először is a "különállás", ami elsősorban a közlekedési értelemben vett nehézségeket takarta, hiszen a Rózsadomb is, és a Malomvölgyi úti lakótelep is csak átszállással volt megközelíthető a belvárosból. Aztán ott volt a kereskedelem kérdése. "Miközben a rózsadombiak a városból, vagy a lakóterület más részeiről való cipekedésre kényszerülnek, azt látják, hogy szép számmal vannak velük üresen, gúnyosan farkasszemet néző üzletek." - írja a Dunántúli Napló 1987. szeptember harmadikán. Az üzleteket a városi tanács ugyan már 1984-ben meghirdette, az eredmény azonban felemás volt. "Sok bisztrót, italboltot és hasonló egyebet nyitottak volna nagyon szívesen a pályázók, de alapellátást szolgáltató üzletet alig. A helyzet mindenképpen elgondolkodtató. Állami vállalatoknak nemigen vannak millióik új üzletekre, a magánkereskedőket pedig elég nehéz meggyőzni arról, hogy másmilyen üzletet kellene nyitni, mint amiben egyéni szempontból fantáziát látnak. Miközben egy folyamatosan gyarapodó lélekszámú lakónegyed tisztes kereskedelmi ellátás nélkül vegetál."
A telefonhelyzet is a szokásosan kritikus volt. "Két nyilvános fülke van - ez minden. Ezeken át bonyolítja rendeléseit, és egyéb üzleti ügyeit az egyetlen élelmiszerbolt. Épületes lehet! Nem értjük, miért ne lehetne ilyenkor áthidaló megoldásként CB-rádiót alkalmazni?" - teszi fel a kérdést a cikkíró.
"Kétségtelen, hogy a lakótelep ma, 1987 vége felé nem olyan képet mutat, mint amilyent megszokhattunk a közelmúlt években, sokkal inkább olyant, mint ami a 60-as évek elején - pl. Uránváros építésének a hőskorában - volt szokásos. Az utak, járdák építése jócskán elmarad a lakásépítéshez képest, a beköltöző lakók nem mindig jutnak (jutottak?) aszfaltozott, betonozott úton, járdán az új otthonukhoz, s a beköltözés után még hosszú ideig el kellett viselni a közműépítési munkákkal való együttélést. Nyilvánvaló, hogy itt nem csak az játszott közre, hogy a korábban megszokottnál gyorsabban készültek el a lakások, hanem a város szűkülő pénzügyi lehetőségei is a közműépítési lassítását diktálták. S ugyanez okból vontatott a parkosítás is. Itt talán szerepe lehetne az oly régóta szorgalmazott öntevékeny lakossági közreműködésnek a növények kiültetésében, gondozásában."
IMS-technológiával épülő lakóházak a Rózsadombon - 1988. október
1987 őszén a Közösségi Televízió is a gondok nyomába eredt. A riportban megszólal a lakó, akinek a festők összefestékezték a szőnyegpadlóját, de érkezik panasz a terület egyetlen élelmiszerboltjára is, ahol "penészes túrókat, rossz tejeket árulnak", és kamera elé kerülnek a poharas LEO jégkrémet majszoló gyerekek is.
Jó estét Kertváros! (Kertvárosi Közösségi Televízió - 1987.09.21.)