A 80-as évek végén a Baranya Megyei Állatforgalmi és Húsipari Vállalat 900 millió forintos - akkor igen jelentős - beruházással építette fel legújabb gyáregységét a Baranya megyei Mágocson. A beruházáshoz szükséges tőke mintegy fele, 488 millió hitelből, 170 millió forint visszatérítendő állami támogatásból és 270 millió forint saját erőből állt össze. A gyáregység a vállalat hosszú nevétől elszakadva felvette a MÖBIUSZ nevet, az innen kikerülő termékek tehát ezzel a márkanévvel kerültek kereskedelmi forgalomba.
A következő kisfilm segítségével most mi is bepillanthatunk az akkor új, korszerű húsüzem mindennapi életébe.
Jó reggelt Pécs! (Pécsi VTV - 1989.07.15.)
Az új gyáregység elsődlegesen két termékcsoport előállítására készült: a gyorsfagyasztott termékeket és a Stifoldereket, a jellegzetes sváb vastagkolbászokat gyártották az új mágocsi húsüzemben.
A Möbiusz a 12. Pécsi Ipari Vásáron elnyerte a vásár fődíját. Ebből az alkalomból Müller István kérdezte Brun Józsefet, a vállalat igazgatóját arról, hogy mit vár a Baranya Megyei ÁHV. az új gyáregységtől a 80-as évek végének változó piacán.
Jó reggelt Pécs! (Pécsi VTV - 1989.07.15.)
A MÖBIUSZ márkanevet a vállalat 1989 végére felépítette, a dolog pedig annyira jól sikerült, hogy a hosszú és bonyolultnak hangzó Baranya Megyei Állatforgalmi és Húsipari Vállalat név helyett 1990. január elsejétől az egész cég felvette a Möbiusz Húsipari Vállalat nevet.
Névváltozás: Möbiusz Húsipari Vállalat - Újszerű, jól hangzó márkanév
Január elsejétől új neve lesz a Baranya Megyei Állatforgalmi és Húsipari Vállalatnak. A pályázat útján kiválasztott Möbiusz név már kiállta a próbát. Az exportszállítmányok közös piaci szemléjére (1989. május 12.) ezt a nevet vette fel a vállalat mágocsi új gyáregysége.
A mai üzletpolitikai követelményeknek már nem felelt meg a hosszú (külföldiek számára sokszor zavart keltő) eddigi összetett elnevezés. A Möbiusz újszerű, jól hangzó márkanév. Hamarosan a szállítmányokat hordó gépjárműveken is megjelenik a felirat, és az ezt jelképező rajz.
Möbiusz 19. századi matematikus volt, a neve folytonosságot, állandóságot kifejező geometriai ábra. Az elnevezőre a folyamatos, jó minőségben szeretne utalni a továbbra is vállalat formájában fennálló Möbiusz. Schmidt Károlyné, gazdasági-műszaki titkár szerint a névváltás szemléletváltozással is együtt jár. A korszerű elnevezés korszerű gondolkodásmódot feltétételez.
Formális változás lesz a - dolgozók által érzékelhető - munkaruha megújulása. A fogyasztók pedig esztétikusabb termékkör, fóliás, szeletelt és gyorsfagyasztott szebb csomagolását kapják az új, kialakult koncepcióval rendelkező, és a szabadalmi hivatal által már védett Möbiusz Húsipari Vállalattól.
(Dunántúli Napló - 1989. december 30.)